Norite nusipirkti naują telefoną, užeinate į svetainę ir… matote daug informacijos apie modelį. Bet ką jie Į ką reikėtų atkreipti reiškia? Kurie whatsapp duomenys iš jų svarbūs? Jei norite sužinoti, ką reiškia kai kurios vertės arba ką veikia kai kurios įrenginio dalys, perskaitykite šį straipsnį.
Į kokius elementus reikėtų atkreipti dėmesį renkantis telefoną?
Nors kiekvienas gamintojas teigia, kad jo išmanusis telefonas yra unikalus, iš tikrųjų kiekvienas jų turi panašią struktūrą. Kiekviename iš jų turi būti keli tokie patys elementai. Tai apima:
- Procesorius – viena iš svarbiausių elektroninės sistemos dalių, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį įrenginio veikime. Procesorius atlieka įvairias operacijas ir skaičiavimus, skirtas valdyti telefono veikimą. Procesorius yra atsakingas už visų tipų skaičiavimų apdorojimą telefone. Tai apima, bet tuo neapsiribojant: matematines asb katalogas operacijas, logines operacijas, duomenų konvertavimą ir daugybę kitų operacijų, kurios būtinos programos ir operacinės sistemos veikimui. Procesorius kontroliuoja prieigą prie RAM ir kitų tipų atminties jūsų telefone. Tai leidžia efektyviai įkelti ir išsaugoti duomenis, reikalingus programos veikimui ir vartotojo duomenų saugojimui. Procesorius valdo ekrano piešimą ir vartotojo sąveiką, pvz., prisilietimą ir gestus. Jo dėka per jutiklinį ekraną galime naudotis programomis ir operacine sistema.
- RAM atmintis – tai vienas iš pagrindinių komponentų, kuris yra svarbus įrenginio veikimui ir funkcionalumui. RAM yra kompiuterio atminties tipas, kuris atlieka keletą svarbių užduočių mobiliajame telefone. RAM naudojama duomenims, kuriuos šiuo metu naudoja veikiančios programos ir operacinė sistema, saugoti. Tai leidžia programoms greitai skaityti ir rašyti duomenis, o tai pagreitina jų veikimą. RAM leidžia vienu metu paleisti ir paleisti kelias programas. Kiekviena atidaryta programa užima tam tikrą kiekį RAM, todėl kuo daugiau RAM yra jūsų telefone, tuo daugiau programų galėsite paleisti nepakenkiant našumui. RAM leidžia sklandžiai perjungti skirtingas programas ir užduotis jų neuždarius ir iš naujo paleisti. Tai leidžia vartotojams vienu metu naudotis keliomis funkcijomis, pavyzdžiui, naršyti internete, rašyti tekstinius pranešimus ir klausytis muzikos.
Verta paminėti, kad RAM yra nepastovi atmintis, o tai reiškia, kad joje saugomi duomenys prarandami išjungus ar paleidus telefoną iš naujo.
Šie keturi telefono elementai yra labai svarbūs. Todėl renkantis naują įrenginį verta atkreipti dėmesį į jo parametrus.
Į kokius parametrus reikėtų atkreipti dėmesį renkantis naują telefoną?
Jei ieškote telefono , kuris jums tarnautų ilgus metus, verta atkreipti dėmesį į keletą svarbių parametrų:
- Procesoriaus veikimas – patikrinkite branduolių skaičių ir laikrodžio greitį. Kuo didesnės šių parametrų reikšmės, tuo sklandžiau telefonas veiks. Atnaujinimo dažnis bus ypač svarbus žmonėms, norintiems naudoti telefoną žaidimams.
- RAM talpa – kuo daugiau RAM, tuo geriau telefonas susidoros su kelių užduočių atlikimu ir programų sklandumu. Šiuolaikiniai telefonai dažnai turi 4 GB ar daugiau RAM. Šiuolaikinėms programoms mažesnės sumos gali nepakakti.
- Vidinės atminties talpa – nuo vidinės atminties kiekio priklauso, kiek programų ir failų galite išsaugoti telefone. Šiuolaikiniai telefonai turi mažiausiai 64 GB vidinės atminties, tačiau naujausiuose modeliuose minimali – 128 GB.
- Baterijos talpa – kuo ji didesnė, tuo ilgiau telefonas veiks be įkrovimo. Taip pat verta atkreipti dėmesį į aub katalogas tai, ar telefone yra įmontuotas akumuliatoriaus taupymo mechanizmas. Akumuliatoriaus talpa matuojama miliampervalandėmis (mAh), ir kuo didesnė vertė, tuo geriau. Standartu tampa 5000 mAh, tačiau galima rasti telefonų su daug didesnėmis baterijomis.
- Programinės įrangos atnaujinimai – patikrinkite, ar gamintojas pateikia jūsų pasirinkto modelio atnaujinimus. Tai svarbu, pavyzdžiui, dėl telefone saugomų failų saugumo.
Žinoma, yra ir kitų parametrų, tokių kaip kamera, jungiamumas, matmenys, kurie kiekviename modelyje šiek tiek skiriasi. Verta apsibrėžti dažniausiai naudojamas funkcijas ir paieškoti modelio, kuris geriausiai atitiktų mūsų lūkesčius.